آموزش روش شستشوی پرده توری

ایران بانو دات کام

  آموزش روش شستشوی پرده توری - تصویر 1

نحوه شستشوي مناسب


•    پرده ها از چوب پرده جدا كرده و همه قلاب پرده ها را از آن جدا كنيد.

•    پيش از اينكه پرده را مستقيماً داخل ماشين لباسشويي بيندازيد آنرا بيرون از خانه برده و خوب تكان دهيد تا گرد و خاك از روي آن پاك شود.

•    پرده ها را داخل ماشين لباسشويي قرار داده و هيچ چيز ديگري با آن داخل ماشين براي شستشو نگذاريد. اگر جنس پارچه پرده اي شما خيلي ظريف و حساس است، مي توانيد در وان حمام با دست آنرا بشوييد.

•    درجه ماشين لباسشويي را روي حساس بگذاريد و آب سرد را انتخاب كنيد چراكه آب گرم در برخي موارد باعث آب رفتن و كوتاه شدن و رنگ پريدگي و خراب شدن پرده مي شود. اگر هم با دست پرده ها را مي شوييد ابتدا مواد شوينده را با آب داخل وان مخلوط كرده و سپس پرده ها را درون آن بريزيد. بعد از اتمام شستشو آب و كف موجود در وان را تخليه نموده و براي آب كشي مجدداً وان را پر از آب كنيد.

•    پس از اتمام شستشو بلافاصله پرده ها را از دورن ماشين لباسشويي خارج كرده، آنها را آويزان كنيد تا آب اضافي شان خارج شود و سپس آنها را به ميل پرده آويزان كنيد تا روي پنجره به مرور خشك شوند.

•    اگر قصد اتو كشيدن پرده ها را داريد مي بايست اين كار را قبل از خشك شدن كامل پارچه و زماني كه پرده هنوز نمدار است انجام دهيد.


نكاتي در مورد تميز كردن پرده هاي حمام

از آنجايي كه فضاي حمام مرطوب است احتمال ايجاد قارچ و كپك به ويژه بر روي پرده هاي پارچه اي حمام زياد است. بنابراين سعي كنيد دست كم هفته اي يكبار پرده هاي حمام را شسته و خشك كنيد. در حين شستشو حداقل براي 5 دقيقه پرده را داخل ضد عفوني كننده ها خيس كرده و سپس آنها را خشك نماييد.
 

 

نحوه  شستشوی والان نمدی

والانهای نمدی یا فیبری ۲ دسته هستند والانهایی که شال داخل آنها کار شده و والانهایی که ساده تر هستند و بدون شال میباشند . اگر والان نمدی شال داشته باشد و شال روی مدل دوخته شده باشد سخت ترین نوع شستشو را داریم چون نمیتوان شال را جداگانه درون ماشین لباسشویی انداخت اما اگر شالها جداگانه دوخته شوند میتوان شالها را جدا کرد و داخل ماشین انداخت و سپس خود والان نمدی را با استفاده از ابر و شامپو فرش یا شامپو مبل شستشو داد .

در مدل ساده بدون شال هم نحوه شستشو به همین صورت میباشد .

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه