بیوگرافی کامل اندیشه فولادوند + عکس

اندیشه فولادوند متولد سال ۱۳۶۲ در بیمارستان ۵۰۳ ارتش در تهران و فارغ التحصیل رشته فلسفه است. در کودکی به نجاری و خرید و فروش علاقه مند بوده و مدتی هم این کارها را انجام می داده است.

اندیشه فولادوند (زادهٔ ۷ مهر ۱۳۶۲ در تهران) بازیگر سینمای ایران است. اولین حضور حرفه‌ای او در سینما، ایفای نقش «نقره» در فیلم سربازهای جمعه به کارگردانی مسعود کیمیایی است. او در فیلم‌های مریم مقدس، اپیزودهای سه گانه ستاره‌ها، سنگ کاغذ قیچی، چهارانگشتی، سن پترزبورگ و زندگی با چشمان بسته نیز به ایفای نقش پرداخته است.
 بیوگرافی کامل اندیشه فولادوند
زندگینامه

اندیشه فولادوند متولد سال ۱۳۶۲ در بیمارستان ۵۰۳ ارتش در تهران و فارغ التحصیل رشته فلسفه است. در کودکی به نجاری و خرید و فروش علاقه مند بوده و مدتی هم این کارها را انجام می داده است. سرگرمی اش دیدن فیلم و کتاب خواندن است، همچنین وی هیچ نسبتی با حدیث فولادوند ندارد و فقط تشابه اسمی است.
 بیوگرافی کامل اندیشه فولادوند
با اینکه اولین بازی او در فیلم مریم مقدس بود؛ اما اولین حضورش به صورت حرفه‌ای در فیلم سربازهای جمعه مسعود کیمیایی بود. بعد از این فیلم او مدتی از سینما دور بود تا اینکه دوباره با فیلم ستاره‌های فریدون جیرانی به سینما بازگشت و بعد از آن دوباره به فعالیت‌های بازیگری خود ادامه داد. وی علاوه بر بازیگری به صورت حرفه‌ای شعر هم می‌گوید. سال ۱۳۸۷ کتاب شعر عطسه‌های نحس (نشر ثالث) را چاپ کرد. سیزده قطعه از اشعار این کتاب، توسط شاعر در آلبومی به نام آخرین حرف معاصر با آهنگسازی فریبرز لاچینی اجرا و در بهمن ۱۳۹۰ رونمایی شد. وی همچنین کتابی با نام شلیک کن رفیق در دست چاپ دارد که توسط انتشارات ثالث برای سال ۱۳۹۲ وارد بازار خواهد شد. آلبومی نیز با همان نام در دست انتشار دارد که آهنگسازی آن به عهده کارن همایونفر می‌باشد و کلیه اجراها را خودش عهده دار است.

 بیوگرافی کامل اندیشه فولادوند
فیلم شناسی

نفرین (۱۳۸۹)
سن پترزبورگ (بهروز افخمی، ۱۳۸۸)
سنگ اول (ابراهیم فروزش، ۱۳۸۸)
چهار انگشتی سعید سهیلی، ۱۳۸۵)
سنگ، کاغذ، قیچی (سعید سهیلی، ۱۳۸۵)
ستاره‌ها - جلد ۱: ستاره می‌شود (فریدون جیرانی، ۱۳۸۴)
ستاره‌ها - جلد ۲: ستاره است (فریدون جیرانی، ۱۳۸۴)
ستاره‌ها - جلد ۳: ستاره بود (فریدون جیرانی،۱۳۸۴)
سربازهای جمعه (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۲)
مریم مقدس (۱۳۷۹)

حضور افتخاری

زندگی با چشمان بسته (رس��ل صدرعاملی، ۱۳۸۸)

مجموعه تلویزیونی

شیدایی (۱۳۹۰)

تئاتر

چاله (آذر و دی ماه ۱۳۹۱)

کتاب

مجموعه شعر: عطسه‌های نحس (۱۳۸۷) (انتشارات ثالث)

آلبوم شعر و موسیقی

آخرین حرف معاصر-مجموعه شعر با صدای شاعر (۱۳۸۰-۱۳۹۰)

منابع

بانک اطلاعات اینترنتی سینمایی سوره
بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها (IMDb)
آریا پیکس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه