می‌خواهیم از اقتدار کاراته ایران در آسیا دفاع کنیم

به گزارش خبرنگار مهر‏، غلامرضا دباغیان ظهر چهارشنبه در حاشیه تمرین تیم ملی کاراته در قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مرحله از اردوی تیم ملی‏، آخرین مرحله از اردوی تیم کلی کاراته به شمار می‌رود که متصل به مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن است و این مرحله، چهارمین مرحله‌ای است که در قم میزبان آن می‌شود و باید از میزبانی خوب قم تقدیر کنیم.

وی افزود: تیم ملی از نظر شرایط آمادگی جسمانی تا پیش از اعزام به مسابقات بین المللی ارومیه در آمادگی ۸۰ درصد قرار داشت که ما باید این آمادگی را حفظ کنیم و باید چند روز باقی مانده تا شروع مسابقات در ژاپن، تیم را به مرز آمادگی ۱۰۰ درصد برسانیم.

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: می‌خواهیم از اقتدار کاراته ایران در آسیا دفاع کنیم البته قول قهرمانی دادن کار عاقلانه‌ای نیست اما این تضمین را می‌دهیم که همه تلاش خود را برای کسب عنوان قهرمانی آسیا به کار ببندیم.

دباغیان بیان داشت: تیم ما ۹ ماه است که مسابقات برون مرزی نداشته و در هیچ تورنمنتی شرکت نکرده است و تمرین دائم و پیوسته برای یک ورزشکار حرفه‌ای و ملی سبب فرسودگی آن بازیکن می‌شود و نیاز است پس از هر ۲ ماه تمرین یک تورنمنت باشد تا ورزشکار در شرایط مسابقه قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: در سال‌های گذشته تجربه این را داشته‌ایم که با اردوهای بلندمدت و بدون مسابقات تدارکاتی آسیب دیدگی نفرات و عدم کسب نتیجه مناسب اتفاق می‌افتد و اگر ما سال گذشته قهرمان جهان شدیم از تورنمنتهایی سود بردیم که پیش از مسابقات جهانی در آن‌ها شرکت کرده بودیم با این حال شرایط فدراسیون و مشکلات موجود را درک کردیم و سعی کردیم خود را با مشکلات وفق دهیم.

سرمربی تیم ملی کاراته تصریح کرد: در مسابقات ارومیه مشکلاتی را دیدیم که اگر به این مسابقات نرفته بودیم هرگز نمی‌توانستیم این مسابقات ایرادات را ببینیم و درک کنیم و این همیت حضوردر مسابقات تدارکاتی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در مسابقات بین المللی ارومیه از ۵ وزن در ۴ وزن مدال طلا کسب کردیم و تنها در کومیته تیمی دوم شدیم و ترکیه تیم خوبی به مسابقات آورده بود و امیدوارم بتوانیم از تجربیات این تورنمنت در ژاپن استفاده کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه