کوچک‌ترین و سبک‌ترین سنسور ردیابی زنبور+تصاویر

کوچک‌ترین و سبک‌ترین سنسور ردیابی زنبور+تصاویردانشمندان به تازگی برای آگاهی بهتر از رفتار و زندگی زنبورها سنسورهای بسیار کوچکی ساخته‌اند که به پشت آنها متصل کرده اند.

 به گزارش فارس، ناپدید شدن زنبورها و از بین رفتن آنها دانشمندان را نگران کرده زیرا از بین رفتن زنبورها خسارت زیادی به سیاره ما می‌زند و به همین منظور دانشمندان سنسوری بسیار کوچک ساخته‌اند که بر پشت زنبور نصب کرده‌اند و از این طریق رفتار و زندگی زنبورها را می‌توانند ردیابی کنند.

این دستگاه توسط موسسه محیط زیست باغ‌های گیاه شناسی در «کیوگاردنز» در لندن طراحی شده است و اکنون در حال آزمایش است؛ دکتر «مارک اُنیل» سازنده این فناوری گفت: این فناوری جدید بر روی یک دستگاه نصب شده است. دستگاه شامل یک سنسور است که بر پشت زنبور نصب می‌شود.

این دستگاه شامل یک سیستم شناسایی فرکانس رادیویی است که از یک تراشه استاندارد توسعه یافته است و مخصوصاً برای در معرض هوا بودن طراحی شده است.

مهندس و مدیر فنی شرکت فناوری مستقر در نیوکاسل در تلاش برای ثبت این اختراع است.

«مارک اَنیل» این تراشه جدید را به گونه‌ای ساخته که از تراشه‌ها و سنسورهای قبل نازک‌تر و سبک‌تر است و مخصوص ردیابی حشرات کوچک مانند زنبور است.

دانشمندان برای آزمایش سنسورهایی را در قسمت‌هایی که زنبورها برای جمع آوری شهد گل می‌روند قرار داده‌اند و مشخص شد زنبور در 20 دقیقه یک کیلومتر شهد جمع آوری می‌کند.

این سنسورها به طول 8 میلی‌متر و عرض 4.8 میلی‌متر است که با چسب به زنبور متصل می‌شود، در پرواز زنبور اثری نمی‌گذارد و برای زنبورهایی که جفت گیری نمی‌کنند می توان نصب کرد.

 

اخبار,اخبارعلمی ,زندگی زنبورها

 

اخبار,اخبارعلمی ,زندگی زنبورها


 اخبار علمی  -  فارس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه