یک کره ای در حضور بزرگان ۹۰ کیلوگرم طلا گرفت

به گزارش جوان ایرانی، این دوره از مسابقات که از دوشنبه گذشته در قزاقستان آغاز شده است روز گذشته در بخش مردان با برگزاری رقابتهای وزن ۹۰- کیلوگرم پیگیری شد. در مسابقات این وزن هم چون روزهای گذشته شاهد رقابت های جذاب و دیدنی و البته شکست و حذف بزرگان جودو جهان بودیم.

از میان نفراتی که سال گذشته در چلیابینسک مدالهای طلا ، نقره و برنز کسب کردند تنها "لیپارتیانی " گرجستانی مدال برنز مدال برنز خود را تکرار کرد. "الیادیس" یونانی و "کریسزیشن" مجارستانی که دیدار نهایی سال گذشته را برگزار کرده بودند در این دوره راهی به بازی نهایی پیدا نکردند. در این بین "الیادیس" با سه طلا ، دو نقره و یک برنز جهانی آمده بود تا طلای چهارم خود از مسابقات جهانی را کسب کند که همان دور دوم به "اوتگانباتار" مغولی باخت و حذف شد. این مغولی هم خودش دور بعد به "هایلبرند" آلمانی باخت و کنار رفت.

در این وزن "دونگ هان" کره ای نفر هفتم رنکنیگ جهانی و دارنده طلای بازیهای آسیایی۲۰۱۴ در مبارزه نهایی برابر "کرلی دنیسوف" روس صاحب برتری شد و طلا گرفت. "دنیسوف" پیش از این دوبار در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ به مبارزه نهایی این وزن راه يافته بود و توفیقی در کسب مدال طلا نداشت بازهم به همان مدال نقره بسنده کرد تا حسرت طلای قهرمانی جهان بماند. مدال برنز هم به "بکر ماسهو" از ژاپن و "لیپارتیانی" از گرجستان تعلق گرفت.

در بخش بانوان هم "جوریسه" از فرانسه طلا گرفت. "برنابیو" از اسپانیا به مدال نقره دست يافت و مدال برنز مشترک هم به "آلورا یوری" از کلمبیا و "پاسویته" از فرانسه رسید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه